سفارش تبلیغ
صبا

سوری - فریازان
 
قالب وبلاگ
نویسندگان

بهترین و بد‌ترین کشور‌ها برای زنان

لیسیا رونزولی، نماینده ایتالیایی پارلمان اروپا در سال 2011

روزنامه بریتانیایی «ایندی‌پندنت» در آستانه هشتم ماه مارس، روز جهانی زن، فهرستی از بهترین و بد‌ترین کشورهای جهان برای زندگی، کار و حقوق زنان را منتشر کرده است.
 
ایندی‌پندنت در مقدمه این مطلب می‌نویسد که در صد و یکمین سالروز روز جهانی زن به دشواری می‌توان گفت که باید از وضعیت فعلی زنان در سطح جهان خوشحال یا مایوس بود. برای مثال، در بریتانیا حداقل 14 انتخابات پارلمانی دیگر طول خواهد کشید تا تعداد نمایندگان زن در پارلمان این کشور با تعداد مردان مساوی شود. اما در قطر شانس زنان برای ورود به دانشگاه شش برابر مردان است.
 
طبق آمارهای مجمع جهانی اقتصاد طی سال‌های اخیر وضعیت زنان در 85 درصد از کشورهای جهان بهبود یافته، ولی از نظر سیاسی و اقتصادی هنوز نا برابری حقوق زنان و مردان راه طولانی در پیش است.
 
در ادامه این مطلب روزنامه «ایندی‌پندنت» فهرستی از بد‌ترین کشور‌ها برای رعایت حقوق و موفقیت‌های فردی و حرفه‌ای زنان را ارائه می‌دهد.
 
1- بهترین کشور برای زنان: ایسلند
 
ایسلند از تمامی جنبه‌ها از جمله سیاست، آموزش، اشتغال و بهداشت دارای بهترین سطح از برابری حقوق زنان است. بریتانیا از این نظر در مقام شانزدهم قرار دارد و بد‌ترین کشور جهان یمن و خطرناک‌ترین کشور برای زنان افغانستان است.
 
2- بهترین کشور برای حضور سیاسی زنان: روآندا
 
در روآندا اکثریت اعضای پارلمان را زنان تشکیل می‌دهند. از این نظر بریتانیا در مقام چهل و پنجم و بعد از پاکستان و امارات متحده عربی قرار دارد. بد‌ترین کشور عربستان سعودی، یمن، قطر و عمان هستند که هیچ نماینده زنی در پارلمان خود ندارند.
 
3- بهترین کشور برای مادر شدن: نروژ
 
نروژ بهترین کشور جهان برای مادر شدن است. میزان مرگ مادران و زنان باردار از تمام کشورهای جهان کمتر، حدود یک در 700 است. بریتانیا از این نظر در مقام سیزدهم قرار دارد. افغانستان بد‌ترین کشور جهان به این لحاظ است و احتمال مرگ زنان باردار به هنگام وضع حمل تقریبا 200 برابر احتمال مرگ بر اثر انفجار یا اصابت گلوله است.
 
4- بهترین کشور از نظر سواد زنان: لسوتو
 
میزان باسوادی زنان در لسوتو حدود 95 درصد است، در صورتی که درصد مردان باسواد 85 است. از نظر باسوادی زنان بریتانیا در مقام بیست و یکم قرار دارد. بد‌ترین کشور اتیوپی است که فقط 18 درصد از زنان سواد خواندان و نوشتن دارند، در مقابل 45 درصد از مردان این کشور باسوادند.
 
5- بهترین کشور برای ریاست دولت: سریلانکا
 
حدود 23 سال است که ریاست حکومت در سریلانکا در دست زنان بوده است. از این نظر بریتانیا در مقام هفتم قرار دارد. در بسیاری از کشورهای اروپای غربی از جمله سوئد یا اسپانیا هیچ گاه یک زن مقام ریاست دولت را برعهده نداشته است.
 
6- بهترین کشور برای زنان و هنر: سوئد
 
شورای ملی هنر در سوئد برای برابری مشارکت زنان در زمینه‌های هنری طرح‌های فراوانی را اجرا کرده است. موسسه فیلم سوئد بودجه مربوط به تهیه فیلم‌های سینمایی را به طور مساوی بین زنان و مردان فیلمساز توزیع می‌کند. در بریتانیا فقط 6 درصد از فیلمسازان و 12 درصد از فیلمنامه‌نویسان را زنان تشکیل می‌دهند.
 
7- بهترین کشور برای مدیران ارشد زن: تایلند
 
تایلند صاحب بالا‌ترین درصد از زنان در پست‌های مدیریت ارشد است و حدود 45 درصد از این مشاغل در اختیار زنان است.
 
8- بهترین کشور برای وضع حمل: یونان
 
یونان برای وضع حمل زنان امن‌ترین کشور جهان است، خطر مرگ به هنگام وضع حمل یک در 32 هزار مورد است. بریتانیا از این نظر در مقام سیزدهم قرار دارد. بد‌ترین کشور به این لحاظ تازه تاسیس‌ترین کشور جهان یعنی سودان جنوبی است. در کل این کشور فقط 20 ماما مشغول به کار است.
 
9- بد‌ترین کشور برای مشارکت اقتصادی: جزایر باهاما
 
از نظر مشارکت اقتصادی و فرصت‌های اشتغال برای زنان کشور باهاما در صدر جدول قرار دارد. بریتانیا در مقام 33 قرار دارد. باهاما طی شش سال گذشته حدود 90 درصد از نابرابری زنان در عرصه مشارکت اقتصادی را برطرف کرده است. اما در همین مدت کشور یمن فقط توانسته است 32 درصد از نابرابری اقتصادی بین زنان و مردان را کاهش دهد.
 
10- بهترین منطقه برای روزنامه‌نگاران زن: کارائیب
 
منطقه کارائیب با حدود 45 درصد بالاترین میزان تولید محصولات رسانه‌ای توسط روزنامه‌نگاران زن را دارد. بد‌ترین منطقه از این نظر در سطح جهان آفریقای غربی است. در اروپا میزان اخبار و محصولات رسانه‌ای که توسط زنان تهیه و تولید می‌شود حدود 35 درصد است.
 
11- بهترین کشور از نظر حق سقط جنین: سوئد
 
در سوئد زنان حق دارند بدون هیچ محدودیت و بدون کسب هیچ گونه تاییدیه‌ای از سوی مراجع یا افراد ذی‌ربط تا هفته هجدهم از دوران بارداری عمل سقط جنین را انجام دهند. فیلیپین، ال‌سالوادور و نیکاراگوئه از این نظر بد‌ترین وضعیت را دارند، چون در این کشور‌ها سقط جنین در هر شرایطی و به هر دلیلی ممنوع است.
 
12- بهترین کشور از نظر مشارکت نیروی کار: بروندی
 
کشور بروندی در قاره آفریقا با 92 درصد از زنان شاغل در برابر 88 درصد از مردان شاغل از نظر مشارکت نیروی کار زنان در سطح جهان در مقام اول قرار دارد. بریتانیا از این نظر در مقام چهل و هفتم قرار دارد. بد‌ترین کشور جهان به این لحاظ پاکستان است که در آنجا نیروی کار زنان تقریبا یک چهارم نیروی کار مردان است.
 
13- بهترین کشور برای کسب درآمد: لوکزامبورگ
 
از نظر میزان درآمد زنان کشورهای لوکزامبورگ و نروژ در صدر قرار دارند. در این کشور‌ها تا سطح درآمدهای 40 هزار دلاری، دستمزد زنان و مردان یکسان است. نازل‌ترین سطح دستمزد برای زنان در عربستان سعودی است که حقوق متوسط زنان تقریبا یک‌پنجم حقوق متوسط مردان است.
 
14- بهترین کشور برای تحصیلات دانشگاهی: قطر
 
در قطر تعداد زنانی که در دانشگاه ثبت نام می‌کنند تقریبا شش برابر مردان است. اما نکته در این است که آیا پایان تحصیلات عالی به راهیابی زنان قطر به جامعه منجر می‌شود یا نه. بد‌ترین کشور به این لحاظ چاد است که میزان ورود زنان به دانشگاه‌ها حدود یک سوم مردان است.
 
15- بهترین کشور برای عمر طولانی: ژاپن
 
زنان به طور متوسط در ژاپن بیشتر از مردان عمر می‌کنند و عمر متوسط آنها حدود 87 سال است که هفت سال بیشتر از طول عمر متوسط مردان است. طول عمر متوسط زنان در لسوتو حدود 48 سال و دو سال کمتر از مردان است.
 
16- بهترین کشور برای اوقات فراغت: دانمارک
 
زنان دانمارک بیشتر از هر کشور دیگری اوقات فراغت دارند. طبق آمارهای بین‌المللی، زنان دانمارک هر روز فقط یک ساعت بیشتر از مردان در خانه کار می‌کنند که نازل‌ترین زمانی است که زنان صرف کارهای بدون حقوق می‌کنند. زنان کشور مکزیک از این نظر بد‌ترین شرایط را دارند و تقریبا هر روز حدود چهار ساعت و نیم را صرف کارهای خانه و بدون مزد می‌کنند.
 
17- بهترین کشور برای زنان ورزشکار: آمریکا
 
پنج نفر از 10 ورزشکار زن با بیشترین درآمد طی سال 2011 اهل آمریکا بوده‌اند. از این نظر عربستان سعودی بد‌ترین کشور جهان است که هیچ گاه ورزشکار زن به المپیک نفرستاده و ورزش دختران در مدارس دولتی ممنوع است.
 
18- بهترین کشور برای طلاق گرفتن: گویان
 
کشور جزیره‌ای گویان بالا‌ترین رقم طلاق را در سطح جهان دارد و در مقابل گوآتمالا صاحب پایین‌ترین رقم طلاق است.
 
19- بهترین کشور برای رانندگی زنان: هند
 
شهر دهلی نو از نظر افزایش تعداد راننده‌های تاکسی زن بیشترین رقم را در سطح جهان دارد. یک نهاد خیریه در این شهر طرحی را به اجرا گذاشته که یک سرویس تاکسی تلفنی که فقط راننده زن خواهند داشت به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد. بد‌ترین کشور از این نظر عربستان سعودی تنها کشور جهان است که در آن رانندگی زنان ممنوع است.
 
20- بهترین کشور برای مشاغل تخصصی: جامائیکا
 
در جامائیکا حدود 60 درصد از صاحبان مشاغل حرفه‌ای و تخصصی مثل قانون‌گذاران، مدیران ارشد و مقامات عالی‌رتبه دولتی را زنان تشکیل می‌دهند. از این نظر یمن در رتبه آخر قرار دارد و فقط دو درصد از مشاغل تخصصی مهم در اختیار زنان است


[ دوشنبه 90/12/22 ] [ 11:2 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]

کسی به دفتر دلم خطور می کند شبی

و بیت های ساده را مرور می کند شبی

کسی به شکل ساده ای از انعکاس آینه
درون معبد غزل ظهور می کند شبی

 کسی شبیه معجزه پر از صدای خاطره
مرا پر از ترنم حضور می کند شبی

و مثل اینکه هرگز او مرا ندیده تا کنون
چه بی ترانه از دلم عبور می کند شبی

تمام خلوتم پر از حضور یک اقاقی است
که بعد رفتنت مرا صبور می کند شبی

و بعد با تب غزل, کسی که عاشق تو بود
تو را درون شعر ها مرور می کند.شبی...

 

 


[ دوشنبه 90/12/22 ] [ 8:24 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]

سارینا و هفت سین سال 91

بهانه های دنیا تو را از یادم نخواهد برد من تو را در قلبم دارم نه در دنیا


[ دوشنبه 90/12/22 ] [ 7:47 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]

Scott Wade  یک هنرمند  از ویمبرلی تگزاس است که بر روی  گرد و غبار اتومبیل خود و همسرش  طراحی های بسیار دیدنی را انچام میدهد. 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[ شنبه 90/12/20 ] [ 11:58 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]

شب

 

اهواز

 

یادمان شهدای شلمچه

 

 هرچقدر هم که هوا افتابی باشد و شب پر ستاره ،اینجا دلت بارانی می شود یادشان گرامی .

 


[ پنج شنبه 90/12/18 ] [ 9:0 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]


[ چهارشنبه 90/12/17 ] [ 8:2 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]

منتخبی از عکسهای روز اینترنت

یک رأی‌دهنده با تی‌شرت خاص خود!  


لیست انتخاباتی با حضور هاشمی و احمدی‌نژاد!

لیست انتخاباتی مجلس ششم جامعه روحانیت در تهران؛ هاشمی، احمدی‎نژاد و ...

 

علی مطهری در کنار پدر  

 

سید محمد خاتمی در 11 سالگی  

  

این عکس خاتمی در پای صندوق رأی است

خبرگزاری فارس برای اثبات خبر خود مبنی بر حضور سیدمحمدخاتمی در انتخابات مجلس نهم با انتشار این عکس نوشت که یکی از کاربرانش آن را با موبایل گرفته است.

 

 

تبلیغ جالب احمد توکلی

شناسنامه و کارت ملی احمدی نژاد در صف رای 

 

غفوری فرد قبل از رأی دادن چه کرد؟  

 

شهید حمید باکری به اتفاق همسر و فرزند  

یک شرکت کننده در انتخابات مجلس  

 

عکسی از یک شرکت کننده در انتخابات مجلس - رشت  

 

 

رانندگی متفاوت قالیباف  

  

ادعای یک کاندیدای مجلس: 8هزار سخنرانی علیه اصلاحات در 8سال اصلاحات  

 

مهران غفوریان: با ولایت از ولادت تا شهادت  

بازتاب نوشت: مهران غفوریان نیز که با چند بازیگر دیگر روز گذشته در مسجد امام حسین حاضر شد و در انتخابات شرکت کرد، ضمن دعوت مردم به انتخابات گفت: «من تنها یک چیز می گویم؛ با ولایت از ولادت تا شهادت» 

 
 

پدر «نادر» پای صندوق رأی

علی‌اصغر شهبازی بازیگر فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به عنوان پدر شوهر سیمین ایفای نقش کرد. 

 

حک شدن نام ایران در پرده اسکار 

لحظه سخنرانی فرهادی، پس از بردن جایزه اسکار فیلم غیرانگلیسی زبان و درخشش نام «ایران» بر نقشه جهان در قلب خاک آمریکا 

 

خالکوبی فارسی دژاگه 

 

اشکان دژاگه و همسرش

 

عکس دیدنی از مار 3 سر در هند! 

 

نمای متروی تهران از بالا! 

آب زیر کاه به این میگن !

http://upload.iranvij.ir/images_bahman/18955904614246876533.gif


[ چهارشنبه 90/12/17 ] [ 7:58 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]
اسرار باورنکردنی مثلث برمودا, اسرار جالب مثلث برمودا, اسرار مثلث برمودا, مثلث برمودا

برج مراقبت گفت:

- طاقت داشته باشید. به سوی غرب پرواز کنید.

ستوان “تایلور” پاسخ داد:

- ما اصلا نمی‌دانیم غرب کجاست … همه دستگاه‌ها از کار افتاده … همه چیز شگفت‌انگیز است. هیچ جهتی را نمی‌توانیم تشخیص دهیم. حتی اقیانوس شکل دیگری به خود گرفته است …

چند لحظه بعد، دوباره صدای ستوان “تایلور” به گوش رسید که دیوانه‌وار فریاد زد:

- ما وارد آب‌های سفید می‌شویم … خطر همچون دشنه‌ای به سوی ما می‌آید… کمک … کمک …

و این آخرین پیام ستوان “تایلور” بود و صدای او برای همیشه خاموش شد.

مسئولان فرودگاه، وضع اضطراری اعلام کردند و یک هواپیمای “مارتین مرینر” با سیزده سرنشین و مجهز به کلیه وسایل نجات از زمین برخاست تا به جست‌وجوی پنج هواپیمای بمب‌افکن بپردازد، ولی شگفت اینکه این هواپیما نیز به همان سرنوشت پنج بمب‌افکن دچار گردید و برای همیشه ناپدید شد. در ساعت چهار و هفت دقیقه بعدازظهر آن روز، برج مراقبت نیروی دریایی در “اوپالوکا” پیام ضعیفی دریافت کرد که مربوط به یکی از هواپیماهای پرواز شماره نوزده بود. عجیب آن بود که به موجب پیش‌بینی، موجودی بنزین آخرین هواپیما می‌بایستی تقریبا دو ساعت پیش تمام شده باشد، در حالی که هنوز در آسمان بود.

سپیده‌دم روز بعد، 242 فروند هواپیما و هیجده فروند کشتی به جست‌وجوی هواپیماهای گم‌شده پرداختند، ولی اثری از آنها نیافتند. انگار این هواپیماها، قطره‌ای شده و به درون اقیانوس فرو رفته بودند.

هرگاه فرض کنیم که این پنج هواپیمای بمب‌افکن، در آسمان با یکدیگر تصادم کرده‌اند، می‌بایستی قطعات شکسته هواپیما و یا آثار و علائمی از این تصادم پیدا می‌شد و از سوی دیگر هنگامی که ستوان “تایلور” وضع اضطراری اعلام کرد، برخی از خدمه هواپیما می‌توانستند به وسیله چتر نجات، خود را از مهلکه رهایی بخشند یا پس از سقوط در آب از وسایل ایمنی نظیر تشک‌های بادی و جلیقه‌های نجات استفاده کنند، در حالی که معلوم نیست چرا هیچ‌یک از این اقدامات صورت نگرفت. هواپیمای “مارتین مرینر” که به کمک این پنج هواپیما شتافته بود، به گونه‌ای ساخته شده بود که می‌توانست روی آب بنشیند، در حالی که این هواپیما نیز بی‌آن‌که با برج مراقبت تماس بگیرد، به طرز اسرارآمیزی ناپدید شد. واقعیت حادثه تا به امروز کشف نشده و این ماجرا همچنان در شمار یکی از اسرار حل نشده عالم، باقی مانده است.

پس از این رویداد، تعداد زیادی هواپیما و کشتی همراه با سرنشینان آنها در منطقه مثلث برمودا ناپدید شده‌اند که تا کنون اثری از آنها به دست نیامده است و این حوادث موجب شده که دانشمندان نظریات گوناگون در رابطه با “مثلث برمودا” ارائه دهند.

نظرات دانشمندان در ارتباط با مثلث برمودا:

پاره‌ای از این دانشمندان بر این اعتقادند که از مثلث برمودا، دریچه‌ای  به دنیای دیگر گشوده می شود و این کشتی‌ها و هواپیماها از آن دریچه به بعد  دیگری که برای ما ناشناخته است منتقل می‌شوند. و گروهی دیگر گناه این حوادث را به گردن موجودات فضایی می‌اندازند و می‌گویند که ساکنان کرات دیگر، کشتی‌ها و هواپیماها را با سرنشینانش برای تحقیق به کرات خود می‌برند.

برخی دیگر نیز با توجه به فرضیه فرو رفتن قاره افسانه‌ای آتلانتیس به زیر آب، بر این باورند که در اعماق آب‌های مثلث برمودا، بلور عظیمی وجود دارد که اشعه‌ای قوی‌تر از لیزر از آن ساطع می‌شود و این اشعه کشتی‌ها و هواپیماها را ذوب می‌کند. در نقشه‌های قدیمی قاره‌ای به نام “آتلانتیس” به چشم می‌خورد که امروزه اثری از این خشکی وجود ندارد، و دانشمندان حدس می‌زنند بر اثر وقوع فاجعه‌ای که ماهیت آن هنوز بر بشر معلوم نیست، در منطقه “مثلث برمودا” به اعماق اقیانوس فرورفته باشد.

موقعیت مثلث برمودا:

مثلث برمودا واقعا یک مثلث نیست، بلکه شباهت بیشتری به یک بیضی (و شاید هم دایره‌ای بزرگ) دارد که در روی بخشی از اقیانوس اطلس در سواحل جنوب شرقی آمریکا واقع است. رأس آن نزدیک برمودا و قسمت انحنای آن از سمت پایین فلوریدا گسترش یافته و از پورتوریکو گذشته، به طرف جنوب و شرق منحرف شده و از میان دریای سارگاسو عبور کرده و دوباره به طرف برمودا برگشته است. طول جغرافیایی در قسمت غرب مثلث برمودا هشتاد درجه است، بر روی خطی که شمال حقیقی و شمال مغناطیسی بر یکدیگر منطبق می‌گردند. در این نقطه هیچ انحرافی در قطب‌نما محاسبه نمی‌شود.

وینسنت گادیس که مثلث برمودا را نام‌گذاری کرده، آن را بدین صورت توصیف می‌کند : “یک خط از فلوریدا تا برمودا، دیگری از برمودا تا پورتویکو می‌گذرد و سومین خط از میان باهاما به فلوریدا برمی‌گردد.”

مشاهدات و گزارشات منحصر به مثلث برمودا:
در بیشتر اتفاقات مثلث برمودا، اکثر هواپیماها در حالی ناپدید شده‌اند که تماس رادیویی خود را با ایستگاههای مبدا و مقصدشان تا آخرین لحظه حفظ کرده‌اند و یا برخی دیگر در لحظات آخر پیامهای غیر عادی مخابره کرده‌اند که حاکی از عدم کنترل آنان بر روی دستگاه و ابزارها بوده است و یا چرخش عقربه‌های قطب نما به دور خود و تغییر رنگ آسمان اطراف به زردی و مه‌آلودی، آن هم در روز صاف و آفتابی و یا تغییراتی غیر‌عادی در آب‌ها که تا لحظاتی قبل آرام بوده‌اند، بدون بیان هیچ دلیل روشنی از چگونگی این وقایع.

این پیام‌ها رفته‌رفته ضعیف‌تر و غیرقابل تشخیص‌تر شده و یا سریعا قطع شده‌اند. دقیقا مثل این‌که چیزی ارتباط رادیویی را قطع کرده باشد و یا چنان‌چه اظهار عقیده شده، در حال دور شدن و عقب رفتن از فضا و زمان بوده و دورتر و دورتر شده‌اند. در برخی موارد گزارش‌ها حاکی از آن بود که نوری ناشناخته و غیر‌قابل‌تشریح رؤیت شده است. همچنین توده سیاه و تاریکی در سطح دریا که پس از مدتی ناپدید شده، در جریان اتفاقات مزبور گزارش شده است.

در مواردی هم گزارش شده که نقطه تاریک بزرگی در میان ستارگان در آسمان دیده شده که نوری متحرک از طرف زمین به آن قسمت وارد شده و سپس هر دو ناپدید شده‌اند. در تمام مدت دیده شدن تاریکی، دستگاه‌ها و سایر ابزارهای قایق‌های ناظر از کار افتاده بودند که پس از رفع تاریکی آسمان، دوباره شروع به کار کرده‌اند.

در یک مورد هم پیامی عجیب از یک کشتی باری ژاپنی بدین مضمون دریافت گردید. “خطری همانند یک خنجر هم‌اکنون … به سرعت می‌آید … ما نمی‌توانیم فرار کنیم …” در هر حال بدون این‌که مشخص شود خنجر چه بود، کشتی ناپدید شد.
علل وقایع مثلث برمودا:

- علل فرضی طبیعی

توضیحات و علل فرضی مختلفی درباره حوادث مثلث برمودا ارائه شده است که معمول‌ترین فرضیات بر اساس مرگ غیر طبیعی (زیرا هیچ جسدی تاکنون به دست نیامده است) بنا شده است. این توضیحات عبارتند از:

جزر و مد ناگهانی دریا در نتیجه زلزله در اعماق دریا، وزش بادهای مخرب و اختلالات جوی، گوی‌های آتشفشان که موجب انفجار هواپیماها می‌شود، گرفتار آمدن در جاذبه یک گرداب یا گردباد که باعث سقوط و انهدام هواپیماها یا انحراف مسیر کشتی‌ها و مفقود شدن آنها در آب می‌شود، تحت تاثیر نیرویی مغناطیسی قرار گرفتن و اختلالات امواج الکترومغناطیسی، ولی این دلایل توجیه قابل قبولی برای ناپدید شدن هواپیماها و کشتی‌های متعدد در یک منطقه نیست.

- علل فرضی غیر طبیعی

دستگیری و ربوده شدن به وسیله زیردریایی یا بشقاب‌پرنده‌هایی متعلق به کراتی دیگر که برای تحقیق درباره حیات و زندگی باستان و حال ما انسان‌ها به کره زمین آمده‌اند، می‌تواند علتی غیر طبیعی برای توجیه وقایع باشد.

یکی از عجیب‌ترین پیشنهادات در این مورد به وسیله ادگار کایس، پیشگو و روانکاو و حکیم در دهه پنجم قرن بیست، ارائه شده است. به عقیده وی قرن‌ها قبل از کشف اشعه لیزر، بومیان سواحل اقیانوس اطلس از کریستال به عنوان یک منبع انرژی و قدرت استفاده می‌کردند. به نظر کاین نوعی نیروی شیطانی القا شده از سوی آنها، در عمق یک مایلی در قسمت غرب اندروس غرق شده که هنوز در برخی مواقع باعث از کار انداختن ابزار و وسایل الکتریکی کشتی‌ها، هواپیماها و در نهایت نابودی آنها می‌گردد.

ام. ک. جساپ که یک فضانورد، منجم و متخصص کره ماه است، در کتابش به نام ”در مورد بشقاب‌پرنده‌ها ” ابزار می‌دارد که ناپدید شدن کشتی‌های مشهور در مثلث برمودا، به وسیله اجسام پرنده صورت گرفته است. وی مفقود شدن خدمه آنها را نیز به اجسام مزبور ربط می‌دهد. به عقیده جساپ یوفوها هر چه هستند، حوزه مغناطیسی موقتی ایجاد می‌کنند که دارای طرحی یونیزه شده است و می‌تواند باعث متلاشی شدن یا ناپدید شدن هواپیماها و کشتی‌ها گردد. او روی این سؤال کار می‌کرد که چگونه نیروی مغناطیسی کنترل شده و می‌تواند باعث نامرئی شدن گردد. نظریه میدان واحد انیشتین او را مجذوب کرده بود. جساپ هر دوی اینها را کلیدی می‌دانست برای ظهور و محو شدن ناگهانی بشقاب‌پرنده‌ها و ناپدید شدن کشتی‌ها و هواپیماها. ولی مرگ امکان ادامه فعالیت و نتیجه‌گیری را از جساپ گرفت و تحقیقاتش نیمه‌تمام ماند.

گذشته و آینده مثلث برمودا:

به نظر می‌رسد که این منطقه طی زمان‌های متمادی گذشته نیز در افسانه‌ها به منزله مکانی ترسناک وجود داشته و حتی خیلی قبل از تاریخ کشف آن و بعد از آن تاریخ تا صدها سال با عناوین “دریایی از مقبره‌ها” ، “مثلث شیطان” ، ”مثلث مرگ” ، “دریای بدبختی” ، “گورستان آتلانتیک” نامیده می‌شده است. شومی و بدشگونی مثلث برمودا حتی در عصر فضا نیز باعث تعجب انسان‌هایی چون کریستف کلمب و فضانوردان آپولو 13 که یکی کاشف در زمین و دیگری در فضاست، شده است.

این‌که چرا وقایع عجیب این منطقه گزارش نمی‌شود، شاید به دلیل ایجاد رعب و وحشت عمومی باشد، شاید هم چون دلیل اصلی وقایع معلوم نیست، اتفاقات مربوطه بازتاب نمی‌یابد. البته در اغلب گزارشات ارائه شده هم سانسورهایی وجود دارد که اصل وقایع را سرپوشیده نگه می‌دارد.

آیا این مثلث باز هم قربانیان دیگری را در کام خود فرو خواهد برد؟

آیا بشر موفق به کشف راز نهفته در معمای آن خواهد شد؟

و بسیاری آیاها و پرسش‌های بی‌جواب دیگر که مسلما در ذهن شما هم وجود دارد…

[ چهارشنبه 90/12/10 ] [ 4:52 عصر ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]
ابتکاران با مزه ایرانی ها, تصاویر جالب از ابتکارات ایرانی ها, تصاویر خنده دار, تصاویری که فقط در ایران می توان دید, عجایبی که فقط در ایران می توان دید


 • [ چهارشنبه 90/12/10 ] [ 4:48 عصر ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]

  اولین روز بارانی را به خاطر داری؟

  غافلگیر شدیم
  چتر نداشتیم
  خندیدیم
  دویدیم
  و
  به شالاپ شلوپ های گل آلود عشق ورزیدیم

  دومین روز بارانی چطور؟
  پیش بینی اش را کرده بودی
  چتر آورده بودی
  و من غافلگیر شدم

  سعی می کردی من خیس نشوم
  و شانه سمت چپ تو کاملا خیس بود

  و سومین روز چطور؟
  گفتی سرت درد می کند و حوصله نداری سرما بخوری
  چتر را کامل بالای سر خودت گرفتی و شانه راست من کاملا خیس شد

  و
  و
  و
  و
  چند روز پیش را چطور؟
  به خاطر داری؟
  که با یک چتر اضافه آمدی
  و مجبور بودیم برای اینکه پین های چتر توی چش و چالمان نرود دو قدم از هم دورتر راه برویم
  .
  .
  .
  فردا دیگر برای قدم زدن نمی آیم
  تنها برو
  .
  .

  دکتر علی شریعتی


  [ دوشنبه 90/12/8 ] [ 8:3 صبح ] [ عباس سوری ] [ نظرات () ]
  .: Weblog Themes By SibTheme :.

  درباره وبلاگ

  تخصص در برنامه ریزی و بودجه - مشاوره اقتصادی و تهیه طرحهای توجیهی فنی مالی و اقتصادی - طراحی ساختار سازمانی
  موضوعات وب
  صفحات دیگر
  امکانات وب


  بازدید امروز: 62
  بازدید دیروز: 92
  کل بازدیدها: 243982